Ogłoszenie 
Aby poprawnie móc się zalogować należy najpierw przypomnieć sobie hasło!!! Proszę wszystkich o ponowne wgranie avatarów na swoje profile

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spopularyzować forum [Pomysły]
Autor Wiadomość
Nimfomanek 
Administrator



Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 85
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2012-10-29, 20:55   Jak spopularyzować forum [Pomysły]

Witam chciałbym wysłuchać waszych pomysłów na spopularyzowanie forum jak i naszego radia
 
 
 
Malix
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 21:03   

Dajcie dział forum dla graczy LS 2013 i może Minecrafta, oni często szukają po forach modów, poradników itd.

Poza tym trzeba robić poradniki. Dzięki temu gracze tu zostaną widząc że jest ciekawa treść na tym forum.
 
 
Cryzys3 
Moderator
Brat Ramzesa



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-29, 21:09   

1. Dogadać się z użytkownikami aby dodawali do opisu filmów na YT link do forum
2. Stworzyć na YT kanał na którym będą prezentowane mody dostępne na forum
3. Możliwość wykupienia statusu Vip

Jak na teraz to mi przyszło do głowy
_________________
Moderator Grupy
 
 
 
Nimfomanek 
Administrator



Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 85
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2012-10-29, 21:22   

Malix napisał/a:
Dajcie dział forum dla graczy LS 2013 i może Minecrafta, oni często szukają po forach modów, poradników itd.

Poza tym trzeba robić poradniki. Dzięki temu gracze tu zostaną widząc że jest ciekawa treść na tym forum.


Jak sama nazwa wskazuje to jest forum o ETS2 a nie o ls czy jakichś klockach
 
 
 
Soxic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 21:23   

1.Rozjaśnienie Stylu
2. Konkursy(jeden już mogę sam Zorganizować:P)
3. Na Radiu robić konkursy z dzwonienem. Ktoś poadł pierwszy dobrą odpowiedź wraz z nazwą konta do skejpa ty dzwonisz i rozmawiasz :>
4. Podstrona(np www.ets2.pl/VS) gdzie będą zamieszczane reklamy VS :>
 
 
Nimfomanek 
Administrator



Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 85
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2012-10-29, 21:27   

Ehh widze ze nie rozumiecie bardzo jednej prostej rzeczy mianowicie: Aby zrobić konkurs potrzebne są nagrody nagrody= kasa, kasa = odwiedziny, odwiedziny= klikalność w reklamy, klikalność w reklamy=kasa i koło się zamyka. Kolejny punkt Soxic co ci da rozjaśnienie stylu, tylko tyle że ja się będę wkurzał przez kolejny miesiąc, bo na tak dużym forum niestety trzeba albo samemu zakodować layout i css. albo wykupić od kogoś licencje której suma jest bagatela wyższa niż przeciętne zarobki polskiego chłopa, czy nawet szlachcica
 
 
 
Soxic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 21:30   

Konkurs-
1 Miejsce Vip
2. Miejsce Reklama Twojej VS na forum
3. Reklama twojej VS w radiu ;_;
Tak Trudno poprosić o szczegóły :_;
 
 
Nimfomanek 
Administrator



Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 85
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2012-10-29, 21:31   

Hmm albo jestem głupi, ślepy głuchy albo mam racje.

1: co daje Vip na forum
2: Widzisz jakieś Vs
3: Kto nagra reklamy do radia
_________________



Administrator forum.
Kontakt: nimfomanek@ets2.pl GG: 1998299
 
 
 
Malix
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 21:36   

Poza tym można by zagadać do cdp.pl o wsparcie konkursowe(patrz wagaciężka), macie forum poświęcone grze którą wydają w Polsce więc powinno się udać.
 
 
naznaz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-30, 00:09   

Nieee, nie, nie, nie.
Nie radio, nie konkurs, nie vip.
Uwagę trzeba skupić na tym, na co jest popyt. Jesteście modami, więc powinniście wiedzieć co robicie. Raz: oczy na statystyki. Co się rzuca w oczy? Wszyscy uderzają w dział z modami oraz dział techniczny. Proszą o mody, ściągają mody, odwiedzin jest masa. Prosza o pomoc w przypadku problemu software/hardware. Radio, konkursy i vipy to jest sprawa aktualnie mało ważna, bo zawężając się w kółka wzajemnej miłości odstraszycie tylko nowoprzybyłych. Jest zapotrzebowanie na mody i dział techniczny, więc sprawa jest dość prosta. Polecam wchodzić na strony typu gry-online.pl i na przykład w komentarzu pod grą wysłać zaproszenie: "Masz problemy techniczne z grą? Zapraszamy do działu technicznego na www.ets2.pl!" bądź też "Jeśli nudzi Cię szarość autostrad i jednostajny jęk silnika przy 90km/h zapraszamy na www.ets2.pl - codziennie świeży upload modyfikacji i usprawnień do gry!" - najprostsza promocja jaka może być, trzeba tylko chcieć. Wiem, ETS2 nie jest grą online i promocję trzeba zawężyć do stron zewnętrznych, znajomych z podwórka, kanału TS, vent, skype, gildii, bądź klanu czy nawet gangu.
Nimfomanek, polecam kopa w dupę modom i niech czynią swą powinność ^^
Dobrą sprawą byłoby też znaleźć moderów, któzy działają na terenie naszego kraju, tudzież abroad. Na stronie jak www.ets2.pl mogą przecież promować sami siebie :)

O, tak by to Paweł widział. Piszę dość chaotycznie, ale powinniście załapać moje intencje, pozdrawiam.
 
 
Cryzys3 
Moderator
Brat Ramzesa



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-30, 15:27   

Jak napisał naznaz. Nie wiem jak wy ale ja robię swoje zaczynam dodawać filmiki na YT z podpisem : Masz problemy techniczne z grą? Zapraszamy do działu technicznego na www.ets2.pl!" bądź też "Jeśli nudzi Cię szarość autostrad i jednostajny jęk silnika przy 90km/h zapraszamy na www.ets2.pl - codziennie świeży upload modyfikacji i usprawnień do gry! .

Najlepszą promocją jaką można zrobić za darmo jesteśmy my i nasze konta na innych portalach
_________________
Moderator Grupy
 
 
 
XantosArt
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-31, 00:10   

• Wykupić reklamy
• Pogadać z innymi większymi forami/stronami/blogami o współpracy
UNIKALNY SZABLON
 
 
Mafia21 
Moderator



Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 264
Skąd: Łaka
Wysłany: 2012-10-31, 12:54   

Ja tam pod swoimi filmikami mam dodany przeważnie adres www.ets2.pl

Ale jak się admini zgodzą mogę zaproponować coś troszkę innego... w każdym filmiku będę dodawał w lewym dolnym rogu adres www.ets2.pl :)
_________________
MOJA GALERIA ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA
 
 
 
pabboloo
VIP


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 20
Wysłany: 2012-11-03, 12:32   

Na początek muszę rzucić odrobinę zjadliwości: To smutne, że administratorom trzeba podrzucać pomysły na spopularyzowanie forum. Smutne było dla mnie to, jak obserwowałem kanał na FB. Z około 15 fanów, dzięki reklamie na EuroTruckSimulator2.info, w ciągu około doby liczba fanów urosła do niemal 250ciu. Zdobycie kolejnych 50-60 zajęło niemal dwa tygodnie.

Naznaz napisał bardzo mądrze. Podał killka konkretnych serwisów.
Najwięcej można zyskać na tym co jest unikalne. O ETS2 w sumie popularność mają cztery serwisy. Tylko cztery, gdyż cztery się do tego przygotowały wcześniej i były możliwe do znalezienia przez google. To one podzieliły ciastko między siebie. ETS2.pl jest wśród nich. Każdy szukając o ETS2 natknął się na tę stronę. Więc zamiast tego jak dotrzeć do osób, które nie słyszały o serwisie, trzeba pomyśleć jak zrobić jak najmocniejszą pozycję wśród serwisów o tej grze. Jak zwiększyć udział w rynku.

Musicie jako administracja wypisać swoje mocne strony. Ale na prawdę mocne strony, a nie coś co wam się wydaje. Mocne strony to musi być coś co Was rzeczywiście wyróżnia. Bo napisać dobry support, czy baza dodatków to może każdy z serwisów.
Następnie wypisać szanse - to gdzie jesteście podobni jak konkurencja ale macie szanse się wzmocnić.

No i następnie na ich podstawie opracować plan działania - czyli to jak przekuć mocne strony na zysk serwisu i jak wykorzystać szanse.

Nie myślcie o tym, że na coś jeszcze nie ma popytu. Tak jak mówił Henry Ford "Gdybym zapytał czego chcą ludzie, to powiedzieliby mi, że szybszych koni". To wy kreujcie to czego będą chcieli fani. :-) .

Pomysłami sypałem nieraz ;-)
 
 
Mathew
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 23:33   

pabboloo napisał/a:
Na początek muszę rzucić odrobinę zjadliwości: To smutne, że administratorom trzeba podrzucać pomysły na spopularyzowanie forum. Smutne było dla mnie to, jak obserwowałem kanał na FB. Z około 15 fanów, dzięki reklamie na EuroTruckSimulator2.info, w ciągu około doby liczba fanów urosła do niemal 250ciu. Zdobycie kolejnych 50-60 zajęło niemal dwa tygodnie.

Naznaz napisał bardzo mądrze. Podał killka konkretnych serwisów.
Najwięcej można zyskać na tym co jest unikalne. O ETS2 w sumie popularność mają cztery serwisy. Tylko cztery, gdyż cztery się do tego przygotowały wcześniej i były możliwe do znalezienia przez google. To one podzieliły ciastko między siebie. ETS2.pl jest wśród nich. Każdy szukając o ETS2 natknął się na tę stronę. Więc zamiast tego jak dotrzeć do osób, które nie słyszały o serwisie, trzeba pomyśleć jak zrobić jak najmocniejszą pozycję wśród serwisów o tej grze. Jak zwiększyć udział w rynku.

Musicie jako administracja wypisać swoje mocne strony. Ale na prawdę mocne strony, a nie coś co wam się wydaje. Mocne strony to musi być coś co Was rzeczywiście wyróżnia. Bo napisać dobry support, czy baza dodatków to może każdy z serwisów.
Następnie wypisać szanse - to gdzie jesteście podobni jak konkurencja ale macie szanse się wzmocnić.

No i następnie na ich podstawie opracować plan działania - czyli to jak przekuć mocne strony na zysk serwisu i jak wykorzystać szanse.

Nie myślcie o tym, że na coś jeszcze nie ma popytu. Tak jak mówił Henry Ford "Gdybym zapytał czego chcą ludzie, to powiedzieliby mi, że szybszych koni". To wy kreujcie to czego będą chcieli fani. :-) .

Pomysłami sypałem nieraz ;-)


Kolega bardzo dobrze powiedział. Ja dodam tylko że forum nie jest Waszą najmocniejszą stroną. Najbardziej z forum podoba mi się logo. A tak to nic mi się nie podoba. Wszystko jest standardowe, kilka modyfikacji widzę. Ja bym tutaj sporo przerobił, oczywiście to Wasza inicjatywa jak będzie forum funkcjonować i wyglądać, ale myślę dużo zależy od pierwszego wrażenia czyli wygląd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

..:: Partnerzy ::..
Najlepsza strona o ETS2 w sieci
SCSMODS



Stworzył: Nimfomanek