Ogłoszenie 
Aby poprawnie móc się zalogować należy najpierw przypomnieć sobie hasło!!! Proszę wszystkich o ponowne wgranie avatarów na swoje profile

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca za kółkiem? Czy warto,czy lepiej dać sobie spokój.
Autor Wiadomość
IronBody14 
xXKrystianXx

Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2012-12-17, 12:11   Praca za kółkiem? Czy warto,czy lepiej dać sobie spokój.

Witam!

Mam na imię Krystian,wiek 20 lat.Chciałbym,aby w tym temacie wypowiadały się osoby,które mają już doświadczenie w tym zawodzie,a mianowicie kierowcy kat.C,oraz C+E.
Zawsze interesowały mnie "ciężkie sprzęty",ciężarówki,maszyny rolnicze,lecz nigdy nie myślałem o tym,żeby pracować jako kierowca,ale cóż siedzę obecnie w domu bez pracy.Mam doświadczenie w pracy na budowie,ogrodnictwie,stolarce,jakby to powiedzieć wiele rzeczy umiem robić i dostosowanie się do wymogów nie sprawia mi problemu. Mam obecnie plany,które myślę zapobiegną przyszłemu siedzeniu w domu i grzaniu "ławy".Chcę zrobić najpierw kat.C (w Bielsku-białej to koszt 2.000zł),dla mnie jako osoby nie pracującej to duży koszt,ale cóż,tu dorobię tam dorobię,coś sprzedam(akurat mam sporo fajnym niepotrzebnych mi już rzeczy) i jakoś nazbieram.Gram obecnie w Euro Truck Simulator 2 z chęcią,powiem szczerze wciągająca gra.Wiadomo jeździć wirtualnie a realnie to dwie inne formy,ja chciałbym poczuć na własnej skórze jak to jest siąść za kierownicą ciężkiego samochodu,więc myślę że jak zrobię to prawo jazdy nie będę tego żałował.Oczywiste jest,że jako osoba bez doświadczenia odrazu pracy za kółkiem nie dostanę.Najpierw będę pewnie rozwoził towary po sklepach,a później po nabyciu doświadczenia może dostanę coś na większą skalę.Jak sądzicie czy osoba "świeża" z kat.C może dostać pracę np.:wozić piach na plac budowy? Jestem osobą skrytą,nie łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi,ale jak się rozkręcę to mi się "gęba" nie zamyka.Jedyna rzecz,która mi dolega to jest nadciśnienie(tak sądzę,zawsze jak gdzieś idę np.:do badania ,skacze mi ciśnienie.Ostatnio oddając krew przy badaniu miałem 147/90 lub jakoś inaczej,ale doktorka powiedziała,że trzeba to poobserwować).
Czy to mnie jakoś przekreśli przy badaniu?
Czy któraś z tych niżej podanych szkół może mi jakoś pomóc w znalezieniu pracy za kółkiem(gdzieś kiedyś wyczytałem,że najlepiej jak kierowca jest mechanikiem,ja skończyłem liceum,zdałem maturę to teraz siedzę na "dupie",a trzeba było myśleć wcześniej.Chyba,że to nawet dobrze,że mam tą maturę,sam już nie wiem co lepsze ,a co nie.)To szkoły z tej strony:
Kod:
http://www.zak.edu.pl/szkoly_policealne_dwuletnie/

Czy kierowca dostaje samochód,którym jeździ przez cały swój okres pracy,czy ciągle się zmieniają? Raz DAF ,raz Man.Pewnie lepiej mieć swoją ciężarówkę,ale o czym my mówimy o 30.000 czy 200.000 zł ? Tyle to raczej się nie dorobię i będę musiał założyć "siodło" w trabancie.

W związku,że siedzę w domu to mam czas się wszystkiego dowiedzieć,jeśli ktoś ma ochotę,czytać tych "pierdoł" co popisałem,a jeszcze na nie odpowiedzieć i mi pomóc w tej sprawie to możecie pisać do mnie na email:
Kod:
krys7e31
gg: 15695163 lub odpowiadając w tym temacie.

Dziękuję i Pozdrawiam!!
 
 
 
skiba_12 
Moderator



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 314
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-12-17, 13:59   

Doświadczenia zawodowego nie mam ale też tym tematem się interesuję. Doświadczenie zawodowe najszybciej zdobędziesz szukając u jakiegoś przewoźnika tzw. stażu. Tak możesz nałapać doświadczenia bo pracodawcy chętnie takich biorą. Po okresie stażu pracodawca może cię przyjąć jeśli mu się "spodobasz" a jak nie to chociaż w kwitach masz doświadczenie co pomoże ci szybciej znaleźć pracę.
 
 
 
IronBody14 
xXKrystianXx

Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2012-12-17, 14:46   

Proszę odpowiadać na wszystkie pytania,wiem że nie chce się czytać(troszkę tego jest),ale ktoś kto ma wątpliwości także może mu ten temat pomóc.

skiba_12 Dzięki kolego.To już wiem przynajmniej czego szukać.A biorą jakoś pod uwagę to ,jakbym dorabiał teraz na dostawczym samochodzie(do 3,5t).Dajmy na to przejeździłem rok na dostawczym ("na biało"-umowa o pracę) czy to się jakoś liczy do tego doświadczenia,czy nie biorą tego pod uwagę ,bo to jest "lekkie autko"?
 
 
 
skiba_12 
Moderator



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 314
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-12-17, 15:14   

Nie powiem Ci szczerze bo to zależy od pracodawcy, niby transport to transport ale wiesz jak to u nas.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

..:: Partnerzy ::..
Najlepsza strona o ETS2 w sieci
SCSMODS



Stworzył: Nimfomanek