Ogłoszenie 
Aby poprawnie móc się zalogować należy najpierw przypomnieć sobie hasło!!! Proszę wszystkich o ponowne wgranie avatarów na swoje profile

Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuczna inteligencja
Autor Wiadomość
lubur
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 13:51   Sztuczna inteligencja

Siemka co sądzicie o sztucznej inteligencji w ets 2?? (chodzi mi o kierowców pojazdów osobowych )
 
 
celejek02 

Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2012-10-25, 13:53   

strasznie nie ogarnięci są , hamują nie przewidywalnie
 
 
 
Cryzys3 
Moderator
Brat Ramzesa



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-25, 14:01   

Nie ogarniam ich wyprzedzają na 3 a czasami nawet na 4 w mieście jadą dość płynnie a na krajówkach :-( wleką się jak trza
_________________
Moderator Grupy
 
 
 
lubur
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 14:38   

Cryzys3 napisał/a:
Nie ogarniam ich wyprzedzają na 3 a czasami nawet na 4 w mieście jadą dość płynnie a na krajówkach :-( wleką się jak trza
o co ci chodzi z 3 i 4 ??
 
 
Cryzys3 
Moderator
Brat Ramzesa



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-25, 14:42   

O to iż wyprzedzają na trzeciego a czasami nawet na czwartego
_________________
Moderator Grupy
 
 
 
bananex15
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 14:48   

Co jak co ale samochody AI są nie naturalne, ruch AI to nie wypał ... Mogli by się bardziej postarać. Zgadzam się z poprzednikami te krajówki to normalnie klęska jeszcze jak ruch mały to można wyprzedzać, ale jak nie da rady to hamują przyśpieszają jak poj... a potem się dziwić że auto i ładunek uszkodzony ;/ W mieście odrobinę kilka nie dociągnięć np: jadę sobie prosto a tu mi nagle ni skąd wjeżdża pod trucka osobówka ... hamować nie było sensu i 10 k za naprawę trucka ... W miarę upływu czasu idzie się przyzwyczaić ;D
34 k km i teraz jestem bardziej przewidywalny ;)
Także szerokości panowie i panie o ile gracie ;)
 
 
Scofield
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 14:50   

Na "czwartego" to ja jeszcze nie widzialem / spotkalem w grze ...
 
 
Cryzys3 
Moderator
Brat Ramzesa



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-25, 15:00   

Scofield, Ja już się spotkałem do tego jeszcze z 2 razy spotkałem się iż osobówka pojawiła się z dosłownie kosmosu wyskoczyła mi przed Scanię
_________________
Moderator Grupy
 
 
 
Rudy93
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 15:11   

Mnie jeszcze ronda denerwują na których w ogóle nie ma żadnych zasad no i wjazdy na autostradę, nie wiem w jakim kraju się samochody zatrzymują aby do ruchu się włączyć.
 
 
Cichy_3337
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 15:23   

Jak dla mnie, AI Nie jest takie najgorsze. Chociaż Denerwujące jest to, jak jedziesz sobie spokojnie a tu ni stąd ni zowąd, Znajduje się pojazd na twoim pasie ruchu. Oczywiście wychamowac już nie możesz.. wiec mandacik, Plus koszty naprawy trzeba płacić przez głupotę ; )

Co mi się jeszcze nie podoba..

To ze samochody nie zjeżdżają na prawy pas na autostradzie, I wala środkiem. Oczywiście nie można ich wyprzedzić, I trzeba kombinować.

Chociaż po przemyśleniu sprawy, Mozę i tak specjalnie zrobili. Bo tak przeważnie ludzie jezda, bezmózgowcy :-D
 
 
PiotrekB-B
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 19:59   

jak dla mnie nie am wielkich zmian z ETS.

[ Dodano: 2012-10-25, 21:00 ]
Najbardziej wkurzająca jest prędkośc aut osobowych na zwykłych drogach.

[ Dodano: 2012-10-25, 21:00 ]
Oraz oczywiście skręcanie z prędkością 5km/h.
 
 
mtsz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 20:25   

na krajówkach najgorsze jest jak ci z zakretu wyskakuje auto na twoim pasie. Raz nawet nikogo nie wyprzedzal, a jechal pod prąd. Następna sprawa to przyspieszanie i hamowanie. Bez sensu to jest. A trzecie to jak na skrzyzowaniach skręcają to po wykonanym manewrze na chwile hamują prawie do zera po czym z powrotem przyspieszają.
 
 
MarTum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 11:12   

kocham jak z naprzeciwka osobówka wyprzedza tira i w efekcie ładuje mi sie pod maskę z duża prędkością.
 
 
Solaris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 14:59   

#21

Sztuczna inteligencja, zwana również AI, jest w każdej grze denerwująca i głupia. Jest tak w GTA San Andreas, w GTA IV, w symulatorze autobusów OMSI i grach wypuszczonych przez SCS Software. Jeśli chcemy, aby jeździli tak samo jak my, jest to bardzo trudne do myślenia. Komputer nie myśli, jest to tylko stos obliczeń, a my potrafimy myśleć, my potrafimy jeździć dobrze. AI nie będzie jeździło normalnie, ono będzie sztywne, bo jeździ po ścieżce, którą mu się obliczy. Takie rzeczy, jak wcześniejsze hamowanie, czy prawidłowe wyprzedzanie są osiągalne, ale potrzeba dobrego programisty, bądź zwyczajnie w świecie czasu. Technologia się rozwija, 10 lat temu nawet nie było opcji, by powstała taka cudowna gra, w jaką gramy dzisiaj.

Pozdrawiam,
Solaris
 
 
mtsz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 15:57   

akurat jednak w takim gta IV jest lepsze AI, ale wiadomo inny budżet. A w OMSI też są sztywni, ale wydaje mi się że lepiej się zachowują na drodze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

..:: Partnerzy ::..
Najlepsza strona o ETS2 w sieci
SCSMODS



Stworzył: Nimfomanek