Ogłoszenie 
Aby poprawnie móc się zalogować należy najpierw przypomnieć sobie hasło!!! Proszę wszystkich o ponowne wgranie avatarów na swoje profile

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: B@rT
2012-10-07, 18:25
Oznaczenia pojazdów ciężarowych
Autor Wiadomość
Valium 
Administrator
W stanie spoczynku.Wiek: 24
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-26, 11:31   Oznaczenia pojazdów ciężarowych

Słowami wstępu, kopiowanie tego poradnika jest zabronione bez mojej zgody. Udostępniony przeze mnie tutaj i na Oficjalnej polskiej stronie o German Truck Simulator.


1) ZNAK Lärmarmes Kraftfahrzeug

OZNACZENIE
Ciężarówka o niskim poziomie hałasu
WYJAŚNIENIE
Znak "L" informuje o spełnieniu wymagań przepisów austriackich dotyczących emisji hałasu. Ważność certyfikatu - 2 lata. Wyrabia go i przedłuża każdy autoryzowany serwis Volvo Truck.

2) ZNAK Umwelt

OZNACZENIE
Środowisko naturalne
WYJAŚNIENIE
Znak "U" informuje o spełnieniu wymagań rezolucji Konferencji Ministrów Transportu (CEMT) z roku 1992 numer CEMT/CM(91)26/Final dotyczących czystości spalin i poziomu hałasu (green lorry). Spaliny muszą spełniać normę EURO1 a emisja hałasu musi spełniać normy austriackie czyli jak dla "L".
Ważność certyfikatu - praktycznie cała żywotność silnika, z tym, że co 2 lata trzeba przedłużyć certyfikat "L", który zaświadcza o hałasie (bez tego certyfikat "U" jest praktycznie bezużyteczny). Wyrabia go każdy autoryzowany serwis Volvo Truck.

3) ZNAK Supergrün

OZNACZENIE
Ciężarówka bezpieczna i bardziej przyjazna dla środowiska
WYJAŚNIENIE
Znak "S" informuje o spełnieniu wymagań rezolucji konferencji Ministrów transportu (CEMT) z roku 1995 dotyczących czystości spalin, poziomu hałasu oraz bezpieczeństwa eksploatacji kompletnego pojazdu z naczepą lub przyczepą (safe and green lorry) zgodnie z dyrektywą CEMT/CM(94)4/Final/Anex1.
Spaliny muszą spełniać normę EURO2, emisja hałasu wymagania austriackie (potwierdza producent lub jego upoważniony przedstawiciel-autoryzowany dealer Volvo), wyposażenie i stan techniczny muszą być zgodne z dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa eksploatacji (potwierdza to w Polsce Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie).
Część "A" (hałas i spaliny) certyfikatu wyrabia każdy autoryzowany serwis Volvo Truck - ta część jest ważna bezterminowo.
Część "B" (wyposażenie i stan techniczny) i "C" (przydatność na drodze) wystawia i potwierdza ITS - te dwie części certyfikatu należy przedłużać co 12 miesięcy w ITS-ie.
Dodatkowo co 2 lata trzeba przedłużyć certyfikat "L", który zaświadcza o hałasie (bez niego certyfikat "S" jest praktycznie bezużyteczny. Wyrabia go i przedłuża autoryzowany serwis Volvo Truck.

Dodatkowe wymagania techn. oraz wyposażenie niezbędne do uzyskania certyfikatu "S":

- Głębokość bieżnika co najmniej 2 mm na wszystkich oponach
- Odpowiedni tylny zderzak lub urządzenie zabezpieczające przed wjechaniem pod pojazd dla samochodów ciężarowych i przyczep / naczep (nie dotyczy ciągników siodłowych
- Homologowane boczne osłony zabezpieczające przed dostaniem się pod pojazd dla samochodów ciężarowych i naczep / przyczep (nie dotyczy ciągników siodłowych)
- Światła awaryjne i homologowany trójkąt ostrzegawczy
- Tachograf zgodny z umową AETR
- Ogranicznik prędkości zgodny z Regulaminem 89 lub Dyrektywą 92/94
- Tylne tablice odblaskowe dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 16 ton i długości ponad 12 m
- Układ ABS
- Odpowiedni układ kierowniczy
- Spełnienie wymagań dotyczących " przydatności na drodze", w szczególności zadymienie spalin poniżej określonej wartości oraz wyposażenie pojazdu w odpowiedni układ hamulcowy

4) ZNAK EURO3 safe lorry

OZNACZENIE
Ciężarówka bezpieczna i bardziej przyjazna dla środowiska spełniająca normę Euro 3
WYJAŚNIENIE
Znak "3" informuje o spełnieniu wymagań rezolucji konferencji Ministrów Transportu (CEMT) z roku 2001 dotyczących czystości spalin, poziomu hałasu oraz bezpieczeństwa eksploatacji kompletnego pojazdu z naczepą lub przyczepą (Euro 3 safe and green lorry) na mocy rezolucji CEMT/CM(2001)9/Final.
Spaliny muszą spełniać normę EURO3, emisja hałasu wymagania austriackie (potwierdza producent lub jego upoważniony przedstawiciel-autoryzowany dealer Volvo), wyposażenie i stan techniczny muszą być zgodne z dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa eksploatacji (potwierdza to w Polsce Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie).
Część "A" (hałas i spaliny) certyfikatu wyrabia każdy autoryzowany serwis Volvo Truck - ta część jest ważna bezterminowo.
Część "B" (wyposażenie i stan techniczny) i "C" (przydatność na drodze) wystawia i potwierdza ITS - te dwie części certyfikatu należy przedłużać co 12 miesięcy w ITS-ie.
Dodatkowo co 2 lata trzeba przedłużyć certyfikat "3", który zaświadcza o hałasie (bez niego certyfikat "S" jest praktycznie bezużyteczny. Wyrabia go i przedłuża autoryzowany serwis Volvo Truck.

Dodatkowe wymagania techn. oraz wyposażenie niezbędne do uzyskania certyfikatu "3":

- Wymagania dodatkowe jak dla "S" oraz dodatkowo:
- Homologowane i odpowiednio rozmieszczone lusterka
- Homologowane wszystkie światła pojazdu i rozmieszczone zgodnie z przepisami

5) ZNAK Geräuscharmes Kraftfahrzeug

ZNACZENIE
Ciężarówka o niskim poziomie hałasu
WYJAŚNIENIE
Znak "G" informuje o spełnieniu wymagań przepisów niemieckich dotyczących hałasu w odniesieniu do pojazdów poruszających się w obszarach miejskich.

6) ZNAK Hoch Gewicht

ZNACZENIE
Zwiększona dopuszczalna masa całkowita
WYJAŚNIENIE
Znak "H" informuje o dopuszczeniu pojazdu do eksploatacji z dopuszczalną masa całkowitą 40 ton, pomimo że austriackie przepisy zezwalają na 38 ton

7) ZNAK Eingeschränkt

ZNACZENIE
Ciężarówka o niskim poziomie hałasu
WYJAŚNIENIE
Znak "E" informuje o ograniczeniu dopuszczalnej masy całkowitej stosowanym ze względów podatkowych

8) ZNAK

WYJAŚNIENIE
Ciężarówka, której masa całkowita odbiega od przyjętych standardów.

9) ZNAK

Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. "Transports Internationaux Routiers" ) , międzynarodowa konwencja celna , dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na granicach i w urzędach celnych, celem większej efektywności przewozów drogowych.

Pojazd poruszający się na karnecie TIR wyruszający z jednego państwa jest - w myśl konwencji TIR - sprawdzany i plombowany na granicy lub w dowolnym Urzędzie Celnym zlokalizowanym wewnątrz państwa wywozu ładunku, a zostaje odplombowany oraz skontrolowany dopiero w kraju docelowym ładunku, zaś wszystkie granice państw tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum (np. przy przewozie towaru z Hiszpanii do Rosji samochód jest plombowany na granicy hiszpańskiej i mija granice wszystkich państw bez rozbudowanej kontroli, zaś zdjęcie zamknięcia celnego i otwarcie samochodu następuje dopiero w Rosji).

10) ZNAK

OZNACZENIE
(brak informacji)

11) ZNAK

OZNACZENIE
(brak informacji)

12) ZNAK

OZNACZENIE
Przewozy kombinowane - droga/szyna.
WYJAŚNIENIE
Jest to oznaczenie samochodow ciezarowych w przewozach kombinowanych droga/szyna. Polaczane z tym znakiem zezwolenie dopuszcza w krajach UE, gdzie obowiazuja niedzielne/swiateczne zakazy jazdy na dojazd do i dworca przeladunkowego w czasie trwania zakazu.
 
 
 
lukaszkoo2000
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-07, 15:27   

Mam tylko małą prośbę, czy mógłbyś zrobić wyjaśnienie co oznacza znaczek V na ciężarówce, bo przypadkiem zobaczyłem na tym filmie Link Jeśli nie robi to wielkiego problemu... :mrgreen:
 
 
Valium 
Administrator
W stanie spoczynku.Wiek: 24
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-10, 10:10   

Właśnie nie mam pojęcia. :mrgreen:
Próbowałem coś o tym poszukać, ale nie ma.
 
 
 
lukaszkoo2000
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-11, 13:45   

Ok, dzięki może mi uda się coś znaleźć! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

..:: Partnerzy ::..
Najlepsza strona o ETS2 w sieci
SCSMODSStworzył: Nimfomanek